Blogger Yazı Ortasında Reklam Gösterme

Blogger Yazı Ortasında Reklam GöstermeBu yazımda sizlere benim de çok merak ettiğim yazı ortasında reklam göstermeyi anlatacağım. Bildiğiniz üzere benim bir torrent sitem var. Kısa bir süre önce o siteye adcash reklamlar aldım fakat umduğum gibi bir gelir sağlayamadım. Ne yaparım da gelirimi arttırırım derken aklıma yazının ortasına reklam eklemek geldi. Bunun üzerine bir araştırma yaptım. Tabi ki de Türkçe bir kaynak yoktu yabancı sitelerden araştırdım. Hemen anlatıma geçeyim.
  • Aşağıda verdiğim kodu “CTRL+F” ile aratın.
<data:post.body/>
  • Yukarıda vermiş olduğum kod ile aşağıda verdiğim kodu değiştirin.
  • Yukarıda verdiğim koddan birden fazla olabilir. Şu anda sizin blogunuzda kullandığınızın temanın mimarisini bilmediğim için deneme yanılma yolunu denemenizi tavsiye ederim.
  •  Her kod denemesinde yazınızın içine bakarak çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Ama genellikle yukarıda verdiğim kodun ikincisi olur.
<div expr:id='&quot;aim1&quot; + data:post.id'/> <div style='clear:both; margin:10px 0'> Reklam Kodu Buraya Gelecek... </div> <div expr:id='&quot;aim2&quot; + data:post.id'> <data:post.body/> </div> <script type='text/javascript'> var obj0=document.getElementById(&quot;aim1<data:post.id/>&quot;);var obj1=document.getElementById(&quot;aim2<data:post.id/>&quot;);var s=obj1.innerHTML;var t=s.substr(0,s.length/2);var r=t.lastIndexOf(&quot;&quot;);if(r&gt;0){obj0.innerHTML=s.substr(0,r);obj1.innerHTML=s.substr(r+1)} </script>
  • Dediklerimi harfiyen yaparsanız kesinlikle sorunsuz yazılarınızın ortasına reklam ekleyebilirsiniz.

Benim Torrent Blogumdaki Hali:Blogger Yazı Ortasında Reklam Gösterme