CS:GO/CSNZ Hataları ve Çözümleri

Nexon tarafından geliştirilen ve dağıtılan Counter-Strike Nexon: Zombies oyununda başınıza gelmiş veya gelebilecek olan hataların çözümlerini sürekli güncelleyerek sizlerle bu yazı üzerinden yardımcı olacağım.

OpenGL Hatası:
Bu hata çok popülerdir çözümü de bir o kadar basittir. Driver Booster isimli programı indirin ve bilgisayarınızdaki tüm donanım sürücülerini güncelleyin. Driver Booster indirmek için tıklayın.

Host Error Hatası:
Bu sorun kesinlikle yazılımsal veya donanımsal bir hata değildir. Sizin internet bağlantınızın yavaş olmasından veya sunucuya uzak bir ülkede bulunmanızdan kaynaklanmaktadır. Çözümü genellikle modemi kapat/aç yaparak çözülmekle beraber bazen AKK aşmanız durumunda ay sonuna kadar sık sık bu hatayla karşılaşmanız muhtemel.

Mem Malloc Hatası:
Bu hata siz oyunu başlata tıkladıktan sonra oyun açıldığı sırada oyunu aşağıya alıyor ve Mem Malloc diye bir hata veriyor. Bu hatanın çözümü aşırı basit Steam > Kütüphane > Counter-Strike Nexon: Zombies üzerine sağ tık yapın Özellikler‘e tıklayın Yerel Dosyalar sekmesinden Dosya Bütünlüğünü Doğrula yapın.

This Game Requires Steam Hatası:
Oyunu oynayan herkesin başına en az 1 defa gelmiş olan hata. Çözümü de diğerleri gibi çok basit tek yapmanız gereken Steam hesabınızdan çıkıp tekrar giriş yaparak oyuna girmek.

Hack Sensor – It Is Not Defined Hatası:
Sorun tamamen oyunun güvenlik duvarı tarafından engellenmesiyle kaynaklı. Tek yapmanız gereken Windows Güvenlik duvarını devre dışı bırakmak.

Xigncode Hataları:
Xigncode tarafından gelen hataların bir sınırı yok koduna göre değişkenlik gösterebilen bu hataların bir çözümü genellikle yok. Tek yapmanız gereken Counter-Strike Nexon: Zombies destek ekibine bilet gönderip onların insafını beklemek. Birkaç donanım banında çözüm mevcut ancak onu belki farklı bir yazıda ele alırım.

DirectX Hatası:
Bu hatanın çözüm yollarını tek bir yazıda “DirectX Hatası Çözümü LOL/CSN:Z” yazımda ele aldım oradan bakabilirsiniz.

Belirtilen Modül Bulunamadı Hatası:
Oyun başlarken “hw.dll” dosyasına ihtiyaç duyuyor size vereceğim linkten “hw.dll” dosyasını indirip sorunu çözebilirsiniz. hw.dll indirmek için tıkla.

XignCode Cut Hatası:
Genelde hesabınız otomatik ban sistemiyle banlanmış olsa da bir ihtimal virüs programınız Xigncode tarafından tehdit olarak algılandığından bu hatayı alıyorsunuz. Çözümü ise virüs programını pasif konuma getirip tekrar oyuna girmek.

Black Cipher Not Initialized Hatası:
Oyuna sağ tıklayın ve Dosya Konumunu Aç seçeneğine tıklayın açılan klasörde blackcipher klasörünü silin ve Steam > Kütüphane > Counter-Strike Nexon: Zombies üzerine sağ tık yapın Özellikler‘e tıklayın Yerel Dosyalar sekmesinden Dosya Bütünlüğünü Doğrula yapın.

Oyun Hata Vermeden kapanıyor:
Genelde bu tip hatalar sanal makinelerde başıma gelse de fiziksel bilgisayarlarda da sık karşılaşılan bir durum haline geldi. Çözümü genel olarak Driver Booster ile tüm sürücüleri güncellemek. Ancak nadir olarak donanım çakışması dediğimiz birbirini desteklemeyen bileşenlerin kasada kullanılması sonucu oluşuyor bu durumda tüm donanımların uyumlu olup olmadığını gözden geçirmekte fayda var. Driver Booster indirmek için tıklayın.

GM Tarafından Bağlantın Kesildi Hatası:
Bu hatayı aldıysanız üzerine bir bardak soğuk su içebilirsiniz 🙁 hesabınız vasıfsız GM‘ler tarafından emeğiniz ve paranız gözetmeksizin banlanmıştır. Bu durumda oyuncular arasında X kişisi bilet atıp banını açtırdı, Y kişisi GM’in arkadaşıymış 100 liraya ban açıyor vs. gibi mit ve rivayetler dolaşmaktadır banı açtığını iddia eden kişilere itibar etmeyiniz şansımı denemek istiyorum derseniz destek ekibine bilet göndererek şansınızı deneyin.

Not: Burada bulunmayan, başınıza gelmiş ve çözmüş olduğunuz hataları aşağıdaki yorum bölümünden yazarsanız en kısa sürede yazı içeriğine dahil ederim.