General Mobile E-Tab 5 Root Atma 2018 Lolipop

Merhaba dostlarım, bu yazımda MEB tarafından sizlere dağıtılmış olan General Mobile E-Tab 5 cihazınızı nasıl tamamen kişiselleştirebileceğinizi anlatacağım. Aşağıda anlattıklarımı doğru bir şekilde uygularsanız hata alma ihtimaliniz %0 oranında olacaktır. Aşağıda yapmanız gereken işlemleri anlattıktan sonra ROM gerekli dosyaları aşağıya eklemiş olacağım. Eğer ki tableti aldığınız ilk günkü haline döndürmek istiyorsanız “General Mobile E-Tab 5 Orijinal Rom (Root Kaldırma)” yazıma da göz atabilirsiniz.
Kurulması Gereken Sürücüler:
  1. İndirdiğiniz “GM E-Tab 5 Root Atmak.zip” dosyasını masaüstüne çıkarın.
  2. Masaüstüne çıkardığınız “GM E-Tab 5 Root Atmak” klasörünün içindeki “Kurulması Gereken USB Sürücüleri” klasöre girin karşınıza 3 adet klasör gelecek sırasıyla klasörlerin içlerinde sürücüleri kurun.
  3. Sürücüleri kurduktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatalım.
Yapılması Gereken İşlemler:
  1. Daha önceden masaüstüne çıkardığımız “GM E-Tab 5 Root Atmak” klasörünün içindeki “Flash Tool Programı” klasörüne giriyoruz.
  2. Klasörün içindeki “0Flash Tool.exe” uygulamasını çalıştırıyoruz.
  3. Karşımıza gelen programda sağda “Scatter-loading” butonuna tıklayıp “MT6592_Android_scatter.txt” isimli metin belgesini seçiyoruz.
  4. Şimdi tabletimizi kapatıyoruz, ardından Flash Tool programımızdan Download butonuna tıklıyoruz hemen ardından USB kablomuzu tabletimize bağlıyoruz işlem ortalama 1-2 dakika sürecektir ardından USB kablomuzu çekip tabletimizi açıyoruz.
  5. Tablet ilk defa açıldığı için “ANDROİD” yazısında ortalama 10 dakikalık bir bekleme süresi olacaktır diğer açılışlarda normal olarak açılacaktır bu 10 dakika sadece 1 sefere mahsustur.
  6. Tabletimiz açılınca bizi Android 5.1 kurulum ekranı karşılayacaktır.
Not:
* Root attıktan sonra şarj göstergesi yanlış gösteren arkadaşlar geliştirici seçeneğini birkaç kez aç-kapa yapıp tableti yeniden başlatsınlar.
* “brom error : s_timeout (0x412)” hatası alan arkadaşlar Flash Tool programında Download-Agent kısmına buraya tıklayarak yeni bir SP Flash Tool sürümü içerisindeki “MTK_AllInOne_DA.bin” dosyasını seçerek tekrar denesinler.
Video: