Steam Level Atlama Nasıl Yapılır?

Steam Level Atlama

Steam Level AtlamaSteam denince akla neredeyse herkesin bildiği dünyanın en büyük kitlesine sahip oyun pazarı gelir. Bu pazarda insanlar aldıkları oyunlarda kazandıkları kartları ve madalyaları takas, satış gibi yöntemlerle değiştirirler ve ihtiyaçları olan kartları alırlar peki bu kartlar ne işe yarar? Bu yazımda sizlere kartlar ile level atlamayı göstereceğim. Steam profiliniz için “Steam Açıklama/Profil/Özet Yazıları” makaleme göz atabilirsiniz.
1- Topluluk Lideri Rozeti Nasıl Kazanılır?
Steam Level Atlama
Öncelikle genel anlamda olan görev tadındaki görevleri yapalım. Buraya Tıklayın ve açılan sayfadaki görevleri tek tek kendi steam hesabınızda tamamlayın en son topluluk lideri rozetini alınca bu görevler bitmiş olacak.
2- Rozet Nasıl Kazanılır?
Steam Level Atlama
Rozetleri tamamlayabilmek için oynadığınız oyunlardan kart düşürmeniz gerekli. Eğer ki oyundan kart düşürmeyle uğraşmak istemiyorum diyorsanız pazardan kart alabilir veya elinizdeki kartları takaslayabilirsiniz. Kart fiyatı her oyun için farklı fiyat aralığında oluyor zaten çok nadir bir kart değilse ₺1‘i bile geçmeyen bir fiyattan alabiliyorsunuz. Bilmeniz gereken diğer bir husus ise her oyunun rozeti için gereken kart sayısı değişebiliyor. Örneğin; CSN:Z rozet için 9 kart isterken, Left 4 Dead 2 8 kart istemekte.
3- Kaç Kart Topladığımı Nasıl ve Nereden Öğrenirim?
Steam Level Atlama
Hangi oyun üzerinde kaç tane kart topladığınızı öğrenmek için öncelikle Steam üzerinden Profil sayfanıza girin, daha sonra Seviye yazısının üzerine tıklayın açılan sayfada hangi oyundan ne kadar kartınız olduğunu öğrenebilirsiniz.
4- Topluluk Pazarından Bir Şey Alamıyor ve Satamıyorum Neden?
Steam Level AtlamaKısıtlı özelliklerden kurtulup tam kullanıcı özelliklerine sahip olmak için Steam Mağazası‘nda en az $5.00 USD‘lik bir harcama yapmalısınız.