WordPress Dış Linkleri Otomatik Git.PHP Yapma

Dış linkler her zaman için SEO düşmanı yapılardır. Sitenizde yayınladığınız herhangi bir yazıda referans veya indirme linki için mecburen dış link vermeniz gerekebilir bu durumda SEO değerinizin düşmesi söz konusu olabilir. İşin özüne gelirsek pek çok forum sisteminde hali hazırda kullanılan dış linkleri tek sayfa üzerinden gönderme olayını uzun bir uğraş sonucunda bulmayı başardım. Olay çok basit sadece bir eklenti ile çalışıyor ve tüm dış linkler “siteniz.com/git/?url=dislink.com” şeklinde değişerek sunucuya yükleyeceğiniz bir adet “git” klasörü üzerinden gönderiliyor.

Kullanım:

  1. Aşağıdaki indirme bağlantılarından “Dış Link Şenol KAYHAN.RAR” dosyasını indirelim.
  2. İndirdiğimiz RAR dosyasının içerisinde 1 adet “plugin” dosyası var onu “wp-content” klasörünün içerisine atın ve wordpress yönetici panelinden eklentiyi etkinleştirin.
  3. Yine RAR dosyasından çıkan “git” isminde bir klasör olacaktır onu da sunucunun ana dizinine yani “public_html” klasörünün içerisine atın.
  4. Tüm işlem bu kadar sitenizde yer alan tüm dış linkler “siteniz.com/git/?url=dislink.com” halini aldı ve tamamı git klasörü üzerinden yönleniyor. 🙂

Tebrikler Google’ın gözünde biraz daha önem kazandınız.