WordPress Gerekli Eklentiler

wordpress Gerekli EklentilerWordPress pek çoğumuz için tek başına yeterli değildir. Yeni bir blog açtınız veya blogunuzu daha kullanışlı hale getirmek istiyorsanız wordpress eklentileri size bu konuda yardımcı olacaktır.
All In One SeoMağaza sayfası için tıkla…
wordpress Gerekli Eklentiler All In One SeoWordPress üzerindeki en ayrıntılı ve en iyi seo eklentilerinden biridir. Tüm seo ayarlarınızı kolayca yapabileceğiniz ayarlara sahiptir. Otomatik site haritası, robots.txt, link yapıları, kötü bot engelleyici ve bir çok özelliği içerisinde barındırıyor kesinlikle kullanmanızı öneririm.

iThemes SecurityMağaza sayfası için tıkla…wordpress Gerekli Eklentiler iThemes SecurityWordPress pek çok nedenden dolayı temanızdan, yüklediğiniz bir eklentiden vs. güvenlik sorunu yaşayabilir. Siz de elinizden geldiğince sitenizi savunacak ve güvenlik açıklarını tespit edecek bir eklentiye ihtiyaç duyarsınız iThemes Security tam da bu eklenti.

Smush.itMağaza sayfası için tıkla…wordpress Gerekli Eklentiler Smush.itBu eklenti resimlerinizi sıkıştırarak sitenizin daha hızlı açılmasını sağlar. Bant genişliği verimliliğini arttırır Google’ın gözünde siteniz hızlı olduğu için artı bir SEO puanı kazanırsınız.

WPtouchMağaza sayfası için tıkla…wordpress Gerekli Eklentiler WPTouchBu eklentimiz sitenizi  mobil uyumlu yapar ve sitenize giriş yapan mobil cihazlar otomatik olarak sizin belirlediğiniz mobil sayfada gösterilir. Günümzüde Google artık mobil uyumluluğu bir zorunluluk olarak görmekte ve sıralamayı yaparken bunu göz önünde bulundurmakta.

ImsanityMağaza sayfası için tıkla…wordpress Gerekli Eklentiler ImsanityResimler her zaman olduğu gibi sayfaların açılmasını yavaşlatan en büyük etken. Imsanity kullandığınız resimleri temanıza en uygun genişlikte ayarlayarak sayfa açılış hızını arttırır.

WP Super CacheMağaza sayfası için tıkla…wordpress Gerekli Eklentiler WP Super CacheWp Super Cache eklentisi sitenizi html olarak cache eder ve ziyaretçilere en hızlı versiyonu olarak sunar bu şekilde ziyaretçiniz sitenizin yüklenmesini beklemez ve anında içeriğe erişim sağlar. Bu eklentiyi kurmanızı kesinlikle öneriyorum hız bizim için en önemli kavram.

CaptchaMağaza sayfası için tıkla…wordpress Gerekli Eklentiler CaptchaBaşımızın en büyük belalarından birisi de spam yorumlardır pek çoğumuz farklı önlemler alsak da bunun önüne geçmenin en kolay ve kesin yolu bir captcha eklentisi kullanmaktır. Halihazırda +300.000 kişi tarafından indirilmiş olan bu eklenti sizin işinizi görecektir. Ancak ben size yorum sistemi olarak Disqus kullanmanızı öneririm hem bu tip spam önleyici kullanmak zorunda kalmazsınız hem de alanında uzman bir sistemle çalışmış olursunuz.

WP My BackupMağaza sayfası için tıkla…wordpress Gerekli Eklentiler Wp My BackupBir söz vardır “Hiçbir sistem güvenli değildir!” diye gerçekten çok doğru bir söz. Herkesin başına bu tip sorunlar gelebilir sizin yapmanız gereken önlemlerinizi alıp beklemek değil tabii ki de sürekli olarak tam website yedeği almalısınız ben üşengeç adamım otomatik yapan bir eklenti yok mu diyorsanız bu eklentiyi deneyebilirsiniz.